Acunay - Hamilelik, Sağlık ve Güzellik
Hamilelik, sağlık, çocuk gelişimi ve güzellik gibi konularda bilgiler barındıran web sitesi.

Reklam

Zevk Suyu Hamile Bırakır Mı? Endişe Etmeli Miyim?

Cinsel birliktelik yaşayan genç kadınların en büyük endişelerinden birisi de zevk suyu ile hamile kalınıp kalınamayacağıdır. Bu konuda yapılan tıbbi araştırmaların sonucuna ve deneyimlere güvenmek gerekir.

Cinsel ilişki ile ilgili en sık kafa kurcalayan konulardan birisi de zevk suyuyla hamile kalınıp kalınamayacağıdır. Özellikle genç kadınların endişelenmesine neden olan bu durumla ilgili konulara detaylıca değinmek kafa karışıklıklarının giderilebilmesi için büyük önem arz etmektedir.

Terminolojide pre-cum olarak bilinen zevk suyu erkeğin cinsel birliktelik öncesinde ya da yaşadığı haz nedeniyle cinsel organından akan renksiz sıvıya denilmektedir. Bu sıvıyı dölden ayıran en önemli özellik amaçlarının farklı olmasıdır. Amaç tabiri kulağa garip gelebilir fakat zevk suyunun en önemli faydası kayganlık sağlamasıdır ve bu özelliği konumuzla tam da alakalı olduğundan dolayı henüz başta bunu bilmek yararlı olacaktır.

Zevk Suyu Hamile Bırakır Mı?

Zevk suyu cinsel birleşmenin hemen öncesinde erkeğin cinsel organından dışarıya akan renksiz sıvıdır. Birçok erkek zevk suyunun aktığından haberdar bile olmaz ve çoğunlukla gözle görüldükten sonra varlığından emin olunabilir.

Yapılan tıbbi araştırmalardan çıkan sonuca göre zevk suyunun içerisinde ölü spermler bulunduğu ya da hiç sperme rastlanmadığı görüldü. Spermlerin hamile bıraktığı bilindiğinden dolayı başlı başına zevk suyunun hamile bırakması olası değildir. Dolayısıyla en basit haliyle zevk suyundan hamile kalanların olup olamayacağı sorusuna net bir şekilde hayır demek yeterli olacaktır.

Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?

Samimi bir cinsel ilişkide bulunan fakat aynı zamanda hamile kalmaktan da korkan özellikle genç yaştaki kişilerin sıkça sorduğu sorulardan birisi de sürtünmeyle hamile kalınıp kalınamayacağıdır.

Herhangi bir kafa karışıklığına mahal vermeden sürtünmeyle hamile kalınmayacağını ve hamile kalmak için nüfuz etme gerekliliği olduğunu söylemek yeterli olacaktır. Sürtünme sonrası hamilelik belirtileriyle benzer semptomlarla karşılaşıyorsanız yüksek ihtimalle farklı bir sağlık sorununuz mevcut. Bu konuyu doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Fakat sürtünmeyle cinsel ilişkiye giren kişilerin vajinal kanala sperm girmediğinden emin olması gerekir. Yalnızca dölün nüfuz etmesi de hamile kalmak için yeterli olabilecektir. Bu gibi risklerden kaçınmak isteyen kadınlar mutlaka korunmalıdır.

İç Çamaşırıyla Hamile Kalınır Mı?

Cinsel birlikteliğini iç çamaşırıyla gerçekleştiren kadınların endişesi de iç çamaşırıyla yaşadığı bu birliktelik nedeniyle hamile kalıp kalmayacağıdır. Söz konusu durum nedeniyle herhangi bir endişe yaşamaya gerek yoktur. Spermler vajinal kanala giriş yapmadıkça herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

 

Kaynak: American Pregnancy Association

Bunları da beğenebilirsin