Zevk Suyu Hamile Bırakır Mı? Endişe Etmeli Miyim?

15
Cinsel birliktelik yaşayan genç kadınların en büyük endişelerinden birisi de zevk suyu ile hamile kalınıp kalınamayacağıdır. Bu konuda yapılan tıbbi araştırmaların sonucuna ve deneyimlere güvenmek gerekir.

Cinsel ilişki ile ilgili en sık kafa kurcalayan konulardan birisi de zevk suyuyla hamile kalınıp kalınamayacağıdır. Özellikle genç kadınların endişelenmesine neden olan bu durumla ilgili konulara detaylıca değinmek kafa karışıklıklarının giderilebilmesi için büyük önem arz etmektedir.

Terminolojide pre-cum olarak bilinen zevk suyu erkeğin cinsel birliktelik öncesinde ya da yaşadığı haz nedeniyle cinsel organından akan renksiz sıvıya denilmektedir. Bu sıvıyı dölden ayıran en önemli özellik amaçlarının farklı olmasıdır. Amaç tabiri kulağa garip gelebilir fakat zevk suyunun en önemli faydası kayganlık sağlamasıdır ve bu özelliği konumuzla tam da alakalı olduğundan dolayı henüz başta bunu bilmek yararlı olacaktır.

Zevk Suyu Hamile Bırakır Mı?

Zevk suyu cinsel birleşmenin hemen öncesinde erkeğin cinsel organından dışarıya akan renksiz sıvıdır. Birçok erkek zevk suyunun aktığından haberdar bile olmaz ve çoğunlukla gözle görüldükten sonra varlığından emin olunabilir.

Yapılan tıbbi araştırmalardan çıkan sonuca göre zevk suyunun içerisinde ölü spermler bulunduğu ya da hiç sperme rastlanmadığı görüldü. Dolayısıyla başlı başına ölü spermlerden oluşan zevk suyunun hamile bırakması olası değildir. Fakat içeriğinde canlı sperm hücrelerinin de olması halinde zevk suyundan hamile kalanların olup olamayacağı sorusuna net bir şekilde hayır demek mantıksız olur çünkü düşükte olsa bir ihtimal vardır.

Canlı sperm olup olmadığı kişiden kişiye değişebileceği için net bir ifadede bulunulamaz.

Sürtünmeyle Hamile Kalınır Mı?

Samimi bir cinsel ilişkide bulunan fakat aynı zamanda hamile kalmaktan da korkan özellikle genç yaştaki kişilerin sıkça sorduğu sorulardan birisi de sürtünmeyle hamile kalınıp kalınamayacağıdır.

Herhangi bir kafa karışıklığına mahal vermeden sürtünmeyle hamile kalınmayacağını ve hamile kalmak için nüfuz etme gerekliliği olduğunu söylemek yeterli olacaktır. Sürtünme sonrası hamilelik belirtileriyle benzer semptomlarla karşılaşıyorsanız yüksek ihtimalle farklı bir sağlık sorununuz mevcut. Bu konuyu doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Fakat sürtünmeyle cinsel ilişkiye giren kişilerin vajinal kanala sperm girmediğinden emin olması gerekir. Yalnızca dölün nüfuz etmesi de hamile kalmak için yeterli olabilecektir. Bu gibi risklerden kaçınmak isteyen kadınlar mutlaka korunmalıdır.

İç Çamaşırıyla Hamile Kalınır Mı?

Cinsel birlikteliğini iç çamaşırıyla gerçekleştiren kadınların endişesi de iç çamaşırıyla yaşadığı bu birliktelik nedeniyle hamile kalıp kalmayacağıdır. Söz konusu durum nedeniyle herhangi bir endişe yaşamaya gerek yoktur. Spermler vajinal kanala giriş yapmadıkça herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Kaynak: American Pregnancy Association

15 Soru Cevaplandı

 1. surtunerek iliski yasadim.Bosalma kesinlikle olmadi ama zevk suyu belki gelmistir o da dusuk ihtimal cunku hep silmistim zevk suyunu elim ordaydi hep ama gene de korkuyorum

  • Merhaba Ece,

   Diğer soruna da buradan yanıt veriyorum. Zevk suyundan hamile kalınmaz demiyoruz, dikkatli okursan her fırsatta düşükte olsa bir ihtimalin var olduğunu belirtiyorum. Düşükte olsa gebelik ihtimali var.

   Sevgiler.

 2. Sut gibi akintim var kasinti filan yok goguslerim biraz agriyor sivilce cikti adetime 5 gun var agzim cok kuruyor sol kasigim biraz agriyor bunlar hamilelik belirtisi olabilirmi

 3. Pantolondaki zevk suyunun islakligi eline geçtiyse vajinama surdugu icin hamile kalinirmi yumurtlama günümdü iliskiden kac gun sonra tahlil sonuclari kesin sonuc verır

 4. Hocam ben yumurtlama günümde nisanlimla beraber biseyler yasadik onda pantolon vardi bende bisey yoktu elini vajinama suruyordu pantolonu islakti bi kac defa elini pantolonuna surup hemen vajinaya suruyordu pantolondaki sperm eline geçtiyse vajinama surdugu icin hamile kalinirmi yumurtlama günümdü cok korkuyorum

   • Hocam pantolondaki zevk suyuydu islakti bosalmamisti pantolondan eline eldende vajinaya surdu bi kac defa sperm geçtiyse vajinama surdugu icin hamile kalinirmi yumurtlama günümdü

    • Elifciğim çok çok düşük bir ihtimalde olsa bir ihtimalin var olması nedeniyle hamile kalmazsın diyemem çünkü çok düşük de olsa bir ihtimal var. Eğer yanılmıyorsan ve zevk suyuysa zevk suyuyla gebe kalınmaz, içeriğinde ölü spermler vardır çünkü ve ölü sperm yumurta dölleyemez.

 5. Sevgilim 12 martta adeti basladi biz 22 martta surtunerek iliski yasadik. Zevk suyunu arada sildim. Vucuduna temas etmeden bosaldiktan 5 dakika sonra tekrar surtunduk. Adeti gununde gelmedi hamilelik riski varmi?

Soru Sor

Sorunuzu detaylı olarak anlatın.
İsminizi buraya yazın.