Ana Sayfa » Gebe Kalmak » Doğurganlık

Yerleşme (İmplantasyon) Kanamasının 10 Resmi

Döllenmiş yumurta hücresinin rahme yerleştiği ilk veya ikinci hafta içerisinde implantasyon yani yerleşme kanamasının görülmesi kuvvetle muhtemeldir. Anneler, söz konusu yerleşme kanamasını farklı şekil ve renkte görebilir ve bu nedenle gözlemlenebilecek farklı tipteki yerleşme kanamalarının görüntülerine bakmak gerekir.

Aşağıda 11 farklı yerleşme kanaması görüntüsü bulunmaktadır, eğer implantasyon kanaması hakkında daha detaylı bilgi almak ve neden gerçekleştiğiyle ilgili soru işaretlerini gidermek isterseniz İmplantasyon Kanaması” isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Söz konusu yazı içerisinde adet kanamasıyla yerleşme kanamasının farklarının neler olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Yerleşme Kanamasının Resimleri

Güncelleme (13 Mart 2018): Yerleşme kanaması resimleri normalde burada bulunuyordu fakat resimlerde kan göründüğü için uyarı aldık ve resimleri ayrı bir sayfada göstermemiz gerekti. Lütfen resimleri ayrı bir sayfada incelemek için buraya tıklayın.

Yerleşme Kanaması Belirtileri

Yerleşme kanamasının gerçekleştiği günlerde annede bazı semptomlar görülmektedir. Bu semptomlar:

  • Kasık bölgesinde kramp ya da kasılma,
  • Ruh halinde değişiklik,
  • Baş ağrısı,
  • Mide bulantısı,
  • Göğüslerde hassaslık,
  • Sırt ve bel ağrısı.

İlginç bir yazı: Hamilelik belirtisine neden olan hastalıklar

İmplantasyon kanaması hakkındaki tüm sorular ve yanıtları aşağıda bulunuyor. Aklınıza takılan soruları sayfanın en sonundaki formu kullanarak iletebilirsiniz.