Tüp Bebek Fiyatları 2019-2020: Tüp Bebek Tedavisi

Tıp biliminin gelişmesi ve bu gelişim neticesinde neredeyse her türlü problemin üstesinden gelinebilmesi konusuna gebelik ve çocuk sahibi olmak da dahildir. Bu kapsamda herhangi bir sebeple doğal yöntemlerle hamile kalamayan kadınların tüp bebek tedavisi için talepte bulunması ve çocuk sahibi olması mümkündür. Tedavi yani tüp bebek fiyatları ise kişiden kişiye değişebilmektedir, yine de bu yazıda fiyatlara açıkça değinilmiş ve bir fikir edinilmesi amaçlanmıştır.

Tüp Bebek Tedavisine Ne Zaman Başlanmalı

Tüp bebek tedavisi diğer tedavi yöntemlerine nazaran daha maliyetli ve daha uzun sürmektedir. Bu nedenle tüp bebek tedavisine başlamadan önce alternatif ve basit tedavi süreçlerine dahil olunmalı, sonuç alınamaması halinde tüp bebek tedavisine başlanmalıdır. Yine de tüp bebek tedavisinin eldeki en etkili kısırlık tedavi yöntemi olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle diğerlerinden sonuç alamamanız halinde tüp bebek yönteminin etkin sonuç verme ihtimalinin çok yüksek olduğunu bilmek iyi hissettirebilir.

İlaçsız Tüp Bebek Olur Mu?

Normal şartlar altında klasik tüp bebek tedavisinin uygulanması halinde yumurtalıkların uyarılması için çeşitli ilaçlara başvurulur ve bu ilaçlar hem maliyetli hem de bazı yan etkilerin yaşanmasına neden olabilir.

Fakat kişilerin elindeki tek seçenek bu değildir. Kişiler isterlerse ilaçsız tüp bebek tedavisi yöntemine başvurabilir ve doğal yöntemlerle çok daha basit bir şekilde tedavi sürecini noktalayabilir.

İlaçsız tüp bebek tedavisi sayesinde kısırlık tedavi ilaçlarının ağır yan etkilerinden, yüksek yumurtalık cevabı (OHSS), çoğul gebelik riskinden, yüksek maliyetten uzak durulmuş olunur.

İlaçsız tüp bebek yöntemi normal tüp bebek fiyatları karşısında oldukça düşüktür ve en maliyetsiz çözümlerden birisini sunmaktadır.

Tüp Bebek Fiyatları 2019-2020

Tüp bebek tedavisi için ödenmesi gereken fiyatlar hastaneden hastaneye ve doktordan doktora farklılık göstermektedir. Yapılan incelemelerde en uygun fiyat seçeneklerinin genel itibariyle Marmara bölgesinde olduğu görülmüştür. Kişiler, tedavi sürecine başlamadan önce olabildiğince çok hastaneden teklif almalı ve bu teklifleri değerlendirmelidir. Fiyat teklifi alındıktan sonra sorulması gereken en önemli soru bu fiyatın içeriğine nelerin dahil olduğudur. Bazı hastaneler ilaç ve oluşabilecek diğer maliyetleri de bu fiyata dahil ederken, bazıları tüp bebek fiyatları konusunda daha kapalı olmayı tercih etmekte ve tedavinin ilerleyen aşamalarında kişilere beklenmedik maliyetler çıkarmaktadır.

İstanbul bölgesinde tüp bebek fiyatları 5000 TL ile 6500 TL aralığında değişmektedir. Söz konusu fiyatlara ilaç masrafları dahil değildir. İlaç masrafları kişinin durumuna göre 3 bin TL’ye kadar çıkabilir fakat kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği için net bir paylaşımda bulunmak mantıksızdır.

Dolayısıyla ilaçlı tüp bebek tedavisinin kişilere maliyeti ortalama 8 bin TL ile 10 bin TL arasında olabilir.

Tüp Bebek Tedavisi Yapanlar

Tüp bebek tedavisi yapanlarla ilgili araştırma yapan kişilerin en sık sorduğu sorulara ve yanıtlarına da kısaca değinilmesi mantıklı olabilir.

Tüp bebek tedavisi ne kadar sürer

Tüp bebek tedavisinin ne kadar süreceği doktora ve kişilerin durumuna göre değişebilir fakat ortalama tedavi süresi 2, 3 hafta kadardır.

Tüp bebek tedavisi ağrılı, sancılı, acı verici midir

Tüp bebek tedavisinin kişiler için ağrı verici bir yanı yoktur. Alınan ilaçlar nedeniyle bazı yan etkilerin görülmesi muhtemeldir.

Tüp bebekle doğan bebek sağlıklı olur mu

Yapılan araştırmalar tüp bebek tedavisiyle dünyaya gelen bebeklerin normal doğan bebeklerle farklılık göstermediğini ortaya koymuştur.

Tüp bebek riskleri

Tüp bebek tedavisinin en önemli riskler:

 • Aşırı uyarılan yumurtalar,
 • Çoğul gebelik,
 • Çok nadiren iç kanamadır.

Tüp Bebek İlaç Fiyatları

Tüp bebek tedavisine başlamak isteyen kişilerin hakkında düşünmesi gereken konulardan birisi de tüp bebek ilaç fiyatlarıdır. 2019-2020 yılında dolar kurunda meydana gelen artış ilaç sektöründeki sabit kur sistemi nedeniyle henüz fiyatlara yansımamış olsa da gelecek yıl ciddi bir fiyat artışı söz konusu olabilir. Hali hazırda tüp bebek ilaç fiyatları 2000 TL ile 3500 TL arasında değişmektedir.

Kıbrıs Tüp Bebek

Kıbrıs bölgesi, tüp bebek tedavisi için en sık başvurulan hastaneleri barındırmaktadır. Bahçeci Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi, Doğuş Tüp Bebek Merkezi, Ada Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi ve Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi en güvenilir ve sık tercih edilen hastaneler arasında yer almaktadır.

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları 2019-2020

Kıbrıs’ta uygulanacak tüp bebek tedavisi için ödenmesi gereken ücret kişiden kişiye değişiklik gösterebilse de 2500 EUR ile 4000 EUR arasında farklılaşmaktadır. İlaçların kullanım sıklığına ve kişiye göre daha düşük ya da daha yüksek bir maliyetle de karşılaşılabilir.

İstanbul Tüp Bebek

Marmara bölgesinin tüp bebek tedavisi için en sık tercih edilen bölgelerden olduğuna yukarıda değinilmişti. Bu kapsamda kişilerin yararlanabileceği en güvenilir İstanbul tüp bebek tedavi merkezleri Bahçeci Tüp Bebek Merkezi, Koç Üniversitesi Hastanesi, Medicana Tüp Bebek olarak sıralanabilir.

Tüp Bebek Fiyatları 2019-2020 İstanbul

İstanbul şehrinde tüp bebek tedavisine başlayacak kişilerin 6000 TL’yi gözden çıkarması gerekmektedir. Söz konutu tutar yalnızca tedavi masrafıdır ve çoğu hastane içeriğine ilaç masraflarını dahil etmemektedir. İlaç masrafları da dahil edildiğinde 7000 – 8500 TL aralığına kadar yükselebilen bir maliyet söz konusudur.

Tüp Bebek Fiyatları 2019-2020 Ankara

Ankara’da tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyen kişilerin İstanbul’a nazaran biraz daha fazla maliyete katlanmak durumunda kalması muhtemel. Klinik sayısının İstanbul’a nazaran daha az olsa da köklü kurumları barındıran Ankara’da tüp bebek tedavisine başlamak isteyen kişilerin 7000 TL ile 10.000 TL arasında bir maliyete katlanması söz konusu. Bu maliyetlere 2000 TL ile 3000 TL arasında değişen ilaç masrafları dahil değildir.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Tüp Bebek Fiyatları 2019-2020: Tüp Bebek Tedavisi” hakkında 16 soru yanıtlandı

Sizde Sorunuzu Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Soruların ve yanıtların uzman tavsiyesi olmadığını, doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sorunuzu 24 saat, en geç 2 gün içinde yanıtlamaya çalışacağız. Lütfen günde birkaç defa tekrar burayı ziyaret edin ve yanıtınızı görün. Gönder butonuna bastıktan sonra sayfa yenilenecek ve sorunuzu bize göndermiş olacaksınız, tekrardan aynı soruyu göndermenize gerek yok, teşekkürler.

 1. Merhaba 22 yaşındayım benim çöcuğum olmuyor defalarca denedim hiçbir tedavi yanıt vermedi tüp bebek düşünüyoruz ne kadar masraf olur bir fiyat söylermisiniz

  • Merhaba Sevda,

   Tüp bebek tedavisi belirttiğimiz gibi tedavi yöntemine ve tedavinin yapıldığı hastaneye göre değişiyor, biz sadece bilgi olması adına paylaşım yapıyoruz hangi hastaneye başvuracaksanız kendileriyle temas kurmanız gerekiyor. Hastane araştırması işin en önemli detaylarından birisi.

   Sevgiler.

 2. Ben sevda tüp bebek yaptım ilk defa 45 yaşındaindaym kaç kez şansım var yumurtalık iyi bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

  • Merhaba Sevda,

   Bilgi için hastaneyle temas kurman gerekiyor, hangi hastane aracılığıyla tüp bebek tedavisi yaptırmayı düşünüyorsan kendileriyle iletişime geçmen gerekli.

   Sevgiler.

  • Merhaba Firuze,

   5 binde 1 ihtimal, doktorunla temas kurmanı tavsiye ediyorum.

   Sevgiler.

 3. Merhaba Ben 39 yaşındayım 2 kızım var küçük kızım 2010 doğumlu ondan sonra çocuğumuz olmadı.Tüp bebek yaptırsak olur mu?

 4. Merhaba ben 38 yaşındayım eşim 36 1 çocuğumuz var 2.nci çocuğumuz olsun çok istiyoruz ama olmuyor.Benim spermlerim yavaş hareket ediyormuş.aşılama bir kere denedik olmadı tüp bebek denemeliyiz mi teşekkür ederim

  • Merhaba İlyas,

   Tabii ki neden olmasın, hangi hastanede yaptıracağınıza karar vermeden önce dilediğiniz kadar hastaneyle ücretsiz görüşme yapabilirsiniz. Bu ücretsiz görüşme sırasında istediğiniz her şeyi sorarsınız, cevapları analiz edersiniz ve hangi hastanede yaptıracağınıza karar verirsiniz. Hem farklı doktorlardan farklı yorumlar almış olur hem de en doğru kararı vermiş olursunuz. Her şey gönlünüzce olsun, sevgiler.

  • Merhaba Liana,

   Sadece yaşı bilmekle bir şey söylenemez, birkaç tetkik yapılmalı ve analiz sonrasında ne olacağına bakılmalı.

   Sevgiler.

  • Merhaba Hakan,

   Bu durumda mutlaka bir inceleme yapılması gerekiyor. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra tedavi sürecinin ardından olmaması için hiçbir sebep yok, umudunuzu kaybetmeyin.

   Sevgiler.

  • Merhaba Maya,

   Tüp bebek tedavisi için başvuracağınız hastaneyle iletişime geçmenizi rica ediyorum.

   Sevgiler.

Sizde Sorunuzu Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Soruların ve yanıtların uzman tavsiyesi olmadığını, doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

Sorunuzu 24 saat, en geç 2 gün içinde yanıtlamaya çalışacağız. Lütfen günde birkaç defa tekrar burayı ziyaret edin ve yanıtınızı görün. Gönder butonuna bastıktan sonra sayfa yenilenecek ve sorunuzu bize göndermiş olacaksınız, tekrardan aynı soruyu göndermenize gerek yok, teşekkürler.