Gebelik Takibi

Hamilelik dönemi 1. trimester, 2. trimester ve 3. trimester olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır. Her biri üç ay olan bu dönemleri, daha detaylı anlatım yapabilmek için haftalara ayırdık. Hafta hafta hazırladığımız içerikler gebelik süresince size rehberlik edecektir. En sık karşılaşılan sabah bulantısı sorunundan sırt ağrısına kadar her türlü konunun detaylarına, ilgili haftaya ilişkin yazıdan erişebilirsiniz. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, lütfen buradan başlayın:

40 haftalik gebelik

40 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

40 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 52 santimetre, kilosu ise 3.5 kg kadar oldu. 40 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle kasılma, uykusuzluk ve nefes darlığı problemiyle karşılaşacak. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve gebelik belirtilerini öğrenin!
39 haftalık hamilelik

39 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

39 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 51 santimetre, kilosu ise 3.2 kg kadar oldu. 39 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle yalancı doğum sancılarıyla karşılaşacak. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve gebelik belirtilerini öğrenin!
38 haftalık gebelik

38 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

38 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 50 santimetre, kilosu ise 3 kg kadar oldu. 38 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle yalancı doğum sancısı, uyku problemi, akıntı, şişlik gibi sorunlarla karşılaşabilir. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve gebelik belirtilerini öğrenin!
37 haftalık hamilelik

37 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

37 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 50 santimetre, kilosu ise 3 kg kadar oldu. 37 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle deri çatlağı, kaşıntı, kanama ve lekelenme sorunuyla karşılaşabilir. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve gebelik belirtilerini öğrenin!
36 haftalık hamilelik

36 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

36 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 48 santimetre, kilosu ise 2,6 kg kadar oldu. 36 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle mide ekşimesi, ayak ve bileklerde şişlik sorunuyla karşılaşabilir. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve gebelik belirtilerini öğrenin!
35 haftalık gebelik

35 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

35 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 47 santimetre, kilosu ise 2,5 kg kadar oldu. 35 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle kabızlık ve baş ağrısı sorunuyla karşılaşabilir. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve gebelik belirtilerini öğrenin!
34 haftalık gebelik

34 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

34 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 45 santimetre, kilosu ise 2,2 kg kadar oldu. 34 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle şişkinlik sorunuyla karşılaşabilir. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve gebelik belirtilerini öğrenin!
32 haftalık hamilelik

33 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

33 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 44 santimetre, kilosu ise 2 kg kadar oldu. 33 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle yalancı doğum sancısı ve varis gibi semptomlarla karşılaşabilir. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve gebelik belirtilerini öğrenin!

32 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

32 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 42 santimetre, kilosu ise 1,8 kg kadar oldu. 32 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle nefes darlığı ve kramp gibi semptomlarla karşılaşabilir. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve gebelik belirtilerini öğrenin!
31 haftalık hamilelik

31 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

31 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 42 santimetre, kilosu ise 1,3 kg kadar oldu. 31 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle yalancı doğum sancısı ve daha sık idrara çıkmak gibi semptomlarla karşılaşabilir. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve gebelik belirtilerini öğrenin!
30 haftalık gebelik

30 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

30 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 40 santimetre, kilosu ise 1,5 kg kadar oldu. 30 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle mide ekşimesi, baş ağrısı ve migren gibi semptomlarla karşılaşabilir. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve hamilelik belirtilerini öğrenin!
29 haftalık gebelik

29 Haftalık Hamilelik: Belirtiler, Tavsiyeler ve Bebek Gelişimi

29 haftalık hamilelik itibariyle bebeğinizin boyu 39 santimetre, kilosu ise 1 kg kadar oldu. 29 haftalık hamileyim diyen anneler bu hafta itibariyle kabızlık, basur, tırnakların hızlı uzaması gibi semptomlarla karşılaşabilir. Tavsiyeler, bebek gelişimi ve hamilelik belirtilerini öğrenin!

şu an okunuyor