Hamilelikte Erkek Bebek Olduğunu Anlamanın 15 Farklı Yolu

Hamilelikte erkek bebek sahibi olup olmadığını merak etmek çoğu anne için oldukça önemli bir konu. Bu durumu kız bebek sahibi olmayı istememekle kesinlikle karıştırmamak gerekir, dediğimiz gibi sadece merak.

Tıbben hiçbir şekilde ispatlanmamış olsa da rivayetlere göre annenin hisleri bebeğin cinsiyetini öğrenmek konusunda çoğu zaman başarılı olmaktadır. Sağduyunun anneyi haklı çıkarıp çıkarmayacağı ise ancak 20’nci haftada çekilecek ultrason sonrasında belli olacaktır.

Bilgi al: Gebelikte cinsiyet ne zaman belli olur

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri

Gebelikte erkek bebek sahibi olacağınızı gösterdiği iddia edilen belirtiler şunlardır:

1. Sabah Bulantısı

Sabahın erken saatlerinde mide bulantısı ya da mide ekşimesi gibi problemlerle karşılaşılıyor olması erkek bebek sahibi olunacağının bir göstergesi olabilir.

2. Kalp Atışının Yavaşlaması

Bebeğinizin kalp atışları dakikada 140’ın altındaysa erkek bebek olması ihtimali oldukça yüksektir.

3. Sivilcelenme

Gebelikte sivilce problemi yaşayan annelerin büyük bir çoğunluğu erkek bebek sahibi oldu.

4. Aşerme

Erkek bebek sahibi olan annelerin çoğu kız bebek sahibi olan annelere nazaran daha fazla aşerdi. Bu kapsamda karşı koyulmaz isteklerin yüksek olması erkek bebek sahibi olacağınız anlamına gelebilir.

5. Karın Pozisyonu

Simetrik bir karın erkek bebek sahibi olacağınız anlamına gelebilir.

6. Karakteristik Değişiklikler

Davranışlarınızda agresifleşme, cesurluk ve daha baskın bir değişiklik meydana geliyorsa erkek bebek sahibi olacağınız anlamına gelebilir. Davranışsal karakteristik özellikler artan testesteron hormonuyla ilişkilidir.

7. İdrar Rengi

İdrarınız gebelik süresince daha koyu renkte olmaya başladıysa erkek bebek sahibi olacağınız anlamına gelebilir.

İzle: Gebelikte Erkek Bebek Ultrason Görüntüsü

8. Sağ Göğsün Sol Göğüsten Büyük Olması

Gebelikte her iki göğsünüz de süt tedariği için büyüyecektir fakat erkek bebek annelerinin sol göğüslerinin sağa nazaran daha fazla büyüdüğü gözlemlenmiştir.

9. Ayaklarda Soğuma

Gebelikte ayaklardaki soğukluk hissinin erkek bebek sahibi olunacağı anlamına geldiği gözlemlenmiştir.

10. Saçların Hızlı Uzaması

Erkek çocuk sahibi olacağınızı gösteren belirtilerden diğeri de saçlarınızın normalden çok daha hızlı uzuyor olmasıdır.

11. Sol Tarafa Yatarak Uyuma İsteği

Erkek çocuk sahibi olan annelerin gebelik süresince çok yorgun hissettiği ve ivedilikle sol tarafına yatarak uyumak istediği gözlemlenmiştir.

12. Ellerin Kuruması

Ellerin giderek kuruması ve çatlaması da erkek bebek sahibi olunacağını gösteren belirtilerdendir.

13. Kilo Artışı

Göbeğin yuvarlak bir şekil alması sonrasında kilo alımının normalden fazla olması durumunda erkek çocuk sahibi olacağınızı düşünmeniz gerekir.

14. Karında Kahverengi Çizgi

Gebelikte erkek bebek sahibi olunduğunun diğer bir göstergesi de karında çıkan kahverengi çizgidir.

15. Yuvarlak Karın

Karnın yuvarlak bir top gibi görünmesi erkek bebek sahibi olunacağını gösteren belirtilerden birisidir.

Hamilelikte Erkek Bebek Hangi Tarafta Olur

Hamilelikte erkek bebek hangi tarafta olur sorusu da yine cinsiyetin önceden öğrenilebilmesi açısından yanıtlanması gerekenlerdendir.

Gebelik süresince yapılan araştırmalar erkek bebeklerin genel itibariyle karnın sağ tarafında bulunduğunu ve bu nedenle 11’nci maddede de değinildiği gibi sol tarafa uyuma isteği uyandırdığını göstermektedir. Bebeğiniz karnınızın sağ tarafındaysa erkek olması ihtimali yüksektir.

Gebelikte Bebeğin Cinsiyetini Gösteren Testler

Gebelik süresince bebeğin cinsiyetinin öğrenilebilmesi için başvurulabilecek tek yöntem ultrason değildir. Bazı durumlarda cinsiyetin bilinmesi gerekebilmekte ya da farklı bir sebeple yapılacak test sonrasında dolaylı yoldan bebeğin cinsiyeti öğrenilebilmektedir. Bu yöntemler CVS ve amniyosentez testidir.

Erkek Bebek Olması için Tavsiyeler

Erkek çocuk sahibi olmak isteyen kadınların doğal yollarla buna yardımcı olması mümkündür. Erkek sperm hücreleriyle ilgili yapılan araştırmalar sonrasında bazı şeylerin erkek çocuk sahibi olmaya yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.

Muz Tüketimi

Muz, içeriğindeki potasyum sayesinde erkek sperm hücreleri için oldukça önemlidir. Erkek spermin rahim içerisinde çok daha uzun süre yaşamına devam etmesi ve yumurtayı dölleyebilmesi için gereklidir. Erkek sperm hücreleri hassastır ve çok uzun süre hayatta kalamaz.

Mantar Tüketimi

Mantarın içeriğindeki D vitamini spermlerin çok daha kaliteli olmasına yardımcı olmaktadır. Eşlerin her ikisinin de düzenli olarak mantar tüketiyor olması gerekir, çünkü mantar D vitamine ek olarak potasyum yönünden de zengindir.

Narenciye Meyveler

İçeriğindeki yüksek C vitamini sayesinde bağışıklığın kuvvetlenmesine yardımcı olan narenciye meyveler sperm kalitesi için de oldukça önemlidir. Ayrıca alkalen bir ortam yaratması ve bu ortamın da Y kromozomuna sahip erkek spermler için mükemmel olduğunu söylemek gerekir.

 

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Hamilelikte Erkek Bebek Olduğunu Anlamanın 15 Farklı Yolu” hakkında 5 soru yanıtlandı

Sizde Sorunuzu Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Soruların ve yanıtların uzman tavsiyesi olmadığını, doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sorunuzu 24 saat, en geç 2 gün içinde yanıtlamaya çalışacağız. Lütfen günde birkaç defa tekrar burayı ziyaret edin ve yanıtınızı görün. Gönder butonuna bastıktan sonra sayfa yenilenecek ve sorunuzu bize göndermiş olacaksınız, tekrardan aynı soruyu göndermenize gerek yok, teşekkürler.

  1. kasıklarım da bi agrı var bir haftadır karnımın sol tarafı ve belım çok agrıyo son adet tarıhım mart hamılemıyım bılmıyorum basım dönüyo ve midem sıklıkca bulunaıyo bu konuda benı aydınlatırmısınız

Sizde Sorunuzu Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Soruların ve yanıtların uzman tavsiyesi olmadığını, doktorunuza danışmanız gerektiğini unutmayın.

Sorunuzu 24 saat, en geç 2 gün içinde yanıtlamaya çalışacağız. Lütfen günde birkaç defa tekrar burayı ziyaret edin ve yanıtınızı görün. Gönder butonuna bastıktan sonra sayfa yenilenecek ve sorunuzu bize göndermiş olacaksınız, tekrardan aynı soruyu göndermenize gerek yok, teşekkürler.