Hamilelikte Erkek Bebek Ne Zaman Hareket Eder

Hamilelikte erkek bebeğin kızlara nazaran daha az hareket ettiği, ancak daha erken hareket etmeye başladığı söylenmektedir. Bilimsel gerçekler ışığında erkek bebeklerin hareket alışkanlıklarını öğrenin ve bebeğinizin cinsiyetine ilişkin tahminlerde bulunun.

erkek bebek ayakkabisi

Birçok kadın bebeğin anne karnındaki hareketlerine göre cinsiyetin tahmin edilebileceğini duymuştur. Bununla ilgili yapılmış, doğruluğu ispatlanmış bir tıbbi araştırma olmasa da geçmişten günümüze genellikle doğru çıkan bazı inanışlar vardır. Bunların tamamını savsata olarak nitelendirmek doğru değildir, bu kapsamda objektif şekilde dünya genelinde bebeğin hareketine göre cinsiyetinin ne anlama geldiğini ve hareketin ne zaman başladığını açıklamak yararlı olabilir.

Hamilelikte erkek bebek ne zaman hareket eder, çok hareket ediyorsa erkek midir yoksa kız mıdır ve türevi sorulara yanıt bulmadan önce bebeğin hareketlerine göre cinsiyet tahmin edilebilir mi konusuna değinmek gerekir.

Bebeğin Hareketlerinden Cinsiyet Tahmin Edilebilir Mi?

Bebeğin hareketlerin cinsiyetle ilişkili olduğunu duyan kadınların çoğu az hareket eden bebeklerin erkek, çok hareket eden bebeklerin kız olacağına inanır. Burada dikkat edilmesi gereken asıl nokta bebeğinizin ne kadar çok hareket ettiği değil, hareketinin ne kadarını hissettiğinizdir.

Çoğu anne bebeğinin hareketlerinin sadece küçük bir kısmını hisseder ve durum buysa hareket şiddetine bağlı olarak cinsiyet tahmin etmeye çalışmak da yanlış sonuç verebilir. Bebeğin hareketlerinin hissedilmemesinin en önemli sebepleri aşırı kilo, yoğun ve aktif bir yaşamdır. Ne yiyip içtiğinizin dahi bebeğinizin hareketlerini hissedip hissedememeniz konusunda belirleyici olabilir.

Ayrıca şu an ilk bebeğinize hamile değilseniz muhtemelen ilk bebeğinize nazaran daha az hareket hissedeceksiniz.

Gerçekte az hareket eden bebeğin erkek, çok hareket eden bebeğin kız olacağının kesin bir kanıtı olmadığını tekrar hatırlatarak erkek bebeğin hareket düzeniyle ilgili diğer ayrıntılara değinmek yararlı olabilir.

Erkek Bebek Ne Zaman Hareket Etmeye Bşalar

Yaygın inanış erkek bebeklerin kızlara nazaran daha erken hareket etmeye başladığı ve daha az aktif olduğu yönündedir.

Erkek bebek kaçıncı haftada hareket eder?

Erkek bebeğe hamile olan çoğu kadın gebeliğinin henüz 15’nci haftasından itibaren hareket hissedebilir.  Ortalama 20’nci haftadan itibaren tüm bebekler aktif şekilde hareket etmeye başlamaktadır. Dolayısıyla 15’nci haftadan 20’nci haftaya kadar gerçekleşen hareketlerin erken dönem olarak adlandırılması normaldir.

Bilgi al: 15 haftalık hamilelik

Bebek Az Aktifse Erkek Olabilir

Yapılan tıbbi araştırmalar kadın fetüslerinin erkek fetüslerine nazaran daha güçlü olduğunu ortaya koymuştur. Bilimsel olarak ispatlanan bu gerçek ışığında dişi fetüsünün her iki kromozomunun da XX olması kaynaklı daha tutarlı olduğundan söz edilebilir.

Bilgi al: Cinsiyet ne zaman belli olur

Ortalama bir bebek yarım saat içerisinde 3 kez hareket eder. Eğer yarım saat içerisinde 3’ten daha az hareket gerçekleşiyorsa minik bir erkek bebeğe hamile olabilirsiniz. 3’ten daha fazla hareketin ise kız çocuğuna işaret ettiği söylenir.

Erkek Bebek Tekmesi

Kız çocuklarının anne karnındaki hareketi genellikle dönmek olurken erkek bebeklerin çoğu şiddetli tekmeler atar. Bu kapsamda erkek bebeklerin daha az hareket etmesine karşın daha şiddetli tekmeler attığından söz edilebilir.

Fakat bunları kesin bir şekilde doğru kabul etmek de yanlış olacaktır. Gebeliği daha eğlenceli hale getirmek için bu tarz konuları ve geçmişten günümüze inanışları araştırmak iyidir, ancak bebeğinizin gerçek cinsiyeti doktor muayenesi yapılana kadar belli olmayacaktır.

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Not: Gönder butonuna bastıktan sonra mesajınız incelenmek üzere başarıyla gönderilmiş olacaktır, onaylanana kadar da burada görünmeyecektir. Dolayısıyla ilerleyen günlerde sayfayı tekrar ziyaret ederek mesajınızı görebilirsiniz.