Hamile Kalmak İstiyorum: 5 Denenmiş Yöntem ve Pozisyon

Hamile kalmak istiyorum diyen kadınların yapması gerekenler ve hangi pozisyonda ilişkiye girilmesi gerektiği. 5 denenmiş tavsiyeyle gebelik ihtimalinizi artırın.

hamile kalmak istiyorum


Hamile kalmak istiyorum, hamile kalmam için ne yapmam lazım ve türevi sorulara verilen yanıtların kafa karıştırıcı olabilmesi kaynaklı konuya basit ve yalın bir anlatımla değinmek yararlı olacaktır.

Hatrı sayılır sayıdaki kadın hamile kalma konusunda sıkıntılar yaşamaktadır. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Bazıları doğrudan fizyolojik ya da psikolojik bazıları ise yalnızca işlerin doğru yapılmıyor olması kaynaklı çocuk sahibi olma imkanı yakalayamamaktadır.

Bu konuda yardımcı olmak için bazı önerilerde bulunacağız. Ama öncesinde hamilelik kararı verdikten sonra mutlaka bir doktora başvurmanız gerektiğini bilmenizde fayda var. Kendinizin ve eşinizin sağlığında bir problem varsa hem hamile kalma ihtimaliniz düşer hemde gebelik öncesi ve sonrası birçok riskle karşılaşırsınız.

Hamile Kalmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Hamile kalmaya karar verdikten sonra yapmanız gereken ilk şey yumurtlama günlerinizi belirlemektir. Eğer bunu nasıl hesaplayacağınızı bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz. Partnerinizin sperminde herhangi bir sorun yoksa yumurtlama günlerinde bir gün arayla cinsel birleşme gerçekleşmesine özen göstermelisiniz.

Kendinizi rahat hissettiğiniz zamanlarda cinsel birleşmeyi gerçekleştirmeniz yarar sağlayacaktır. Birleşme esnasında kadının pozisyonu önem teşkil etmektedir. Kadının üstte olduğu birleşmede hamile kalma ihtimali daha düşüktür. En uygun pozisyon erkeğin üstte kadının ise altta olduğu ilişki pozisyonudur.

Bunun yanında adet düzensizliğiniz varsa mutlaka doktorunuza başvurarak tedavi ile birlikte adet düzenini tekrar kurmayı amaçlayın. Doktorunuza danışmadan herhangi bir ilacı kesinlikle kullanmayın. Hamile kalamama korkusu ile kendinizi yıpratmayın, rahat olun.
Eşlerin çocuk sahibi olma kararı aldıktan sonra alkolden ve sigaradan uzak durması dikkat edilmesi gereken diğer bir etken.Bunlar dahilinde hamile kalmamanız için herhangi bir neden yok gibi duruyor. Yapmanız gereken tek şey adımları takip etmek ve zamana bırakmak.

Yumurtlama günlerinin neden önemli olduğuyla ilgili ek bilgi için aşağıdaki yazıya tıklayın.

Hamile Kalmak İçin Yapılması Gereken Öneriler ve Zamanlama Detayı

Hamile Kalmak İstiyorum Ama Kalamıyorum

Hamile kalamama problemi; eğer bireylerin sağlığında bir problem yoksa davranış ve düzenle alakalıdır. Bunu düzeltmek adına uygulayabileceğiniz birkaç farklı yöntem var tabii öncesinde herhangi bir sağlık probleminizin olmadığından emin olmanız gerekiyor. Eğer bir sağlık problemi varsa gerekli tedaviler uygulanmalıdır.

Cinsel İlişkide Düzen

Ebeveyn olmak isteyen çiftlerin haftada iki yada üç kez düzenli olarak birleşme gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu düzen hamilelik şansını önemli oranda arttıracağı gibi erkeğin de spermini daha kaliteli hale getirecektir. Dolayısıyla birleşmeden alınan verim,yani hamile kalma ihtimali yüksek oranda artacaktır.

Kafein

Günde bir iki fincan kahvenin zararı yoktur. Ancak fazlası hamile kalma ihtimalinizi düşürebilir. Tabi bunun yanında diğer kafeinli içeceklerden de uzak durmanız lazım. Asitli içecekler de yüksek miktarda kafein barındırır.

Stres

Stres döneminde vücuda yayılan enzimler gebelik oranlarını aşağıya çeker. Hamile kalma ihtimalini düşürür.
Çocuk sahibi olamamak kaygıya ve strese davet çıkarır.Stres asla yapılmamalıdır. İki tarafında psikolojik olarak olabildiğince iyi durumda olması gerekir.

Doğru Birleşme

Birleşme sırasında erkeğin yaşadığı boşalma çok önemlidir. Tamamen vajinanın içine boşalması ve penisini boşalma bitene kadar çıkarmaması gerekmektedir. Bunlar gerçekleştiği takdirde spermlerin yumurtalıkla buluşma ihtimali artar.Doğrudan hamile kalma ihtimalini arttırır.

Yumurtlama Dönemi

Kadınların , iki adet dönemi arasında yani cinsel istek ve doğurganlığın arttığı dönemde cinsel birleşme gerçekleştirmesi çok önemlidir. Son adet gününden sonraki 11 ve 16. günler arasındaki süreç doğurganlığın en yüksek olduğu zamanlardır. Bu dönemde gerçekleştirilen cinsel birleşme yüksek ihtimalle istenilen sonucu verecektir.

Hamile Kalmak İstiyorum Nasıl Beslenmem Lazım

Anne adaylarının dikkat etmesi gereken ilk şey kendi sağlıklarıdır. Yapılan araştırmalar hamilelik öncesi alınan gıdaların bebeğin sağlığına doğrudan etki ettiğini göstermektedir. Beslenme şeklinin doğurganlığa etkisini unutmamakta fayda var.

Yani hem gebelik öncesi hem gebelik sonrası sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmanızda fayda var. Sağlıklı beslenmek adına sevdiğiniz gıdalardan uzak durmak yada sürekli olarak yediklerinizi kendinize dert etmek bir çözüm değildir. Önemli olan dengeli bir şekilde beslenmektir.

Lif açısından zengin gıdalar tüketin. Ekmek seviyorsanız tam tahıllı ekmeği tercih edin. Kalsiyum seviyenizi arttırmak için günde en az bir bardak süt için yada bir kase yoğurt yiyin. Bunun yanında proteini unutmamakta fayda var. Yağsız et,tavuk,balık ve yumurta tüketmeyi ihmal etmeyin.

Kırmızı et,yeşil sebzeler gibi demir deposu olan gıdaları bol bol tüketin.Fast food ürünlerini ve türevlerini olabildiğine azaltmaya çalışın. Doyurucu gibi gözükebilir ama kesinlikle besleyici değildir.

Gebelik ihtimalini artırmak için en az kadın kadar erkeğin de sağlıklı ve dengeli beslenmeye, düzenli olarak uyumaya ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

Hamile Kalmak İstiyorum Ama Kilo Problemim Var

Gebelik öncesi üstünde durulması gereken bir başka konuda kilo problemi. Eğer hamileliği hayat planınıza dahil ettiyseniz mutlaka çok dikkat etmelisiniz. Kilo problemi gebelik ihtimalini düşürür. Üstelik gebelik gerçekleşse bile bir çok komplikasyona davet çıkarır.

Polikistik Over Sendromu ve Hamilelik: Tüm Detaylarıyla Bilinmesi Gerekenler

Düşük,erken doğum ve düşük doğum kilosu gibi can sıkıcı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Anne adaylarının ortalama sahip olması gereken vücut kitle endeksi 18.5 ile 25 arasındadır. Eğer vücut kitle endeksinizi bilmiyorsanız aşağıdaki hesaplama aracından öğrenebilirsiniz. Yani haddinden fazla kilolu yada zayıfsanız ebeveyn olma kararı aldıktan sonra forma girmek ilk işiniz olmalı.

Hesapla

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş;

TwitterFacebookWhatsAppGoogle+Pin

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Not: Gönder butonuna bastıktan sonra mesajınız incelenmek üzere başarıyla gönderilmiş olacaktır, onaylanana kadar da burada görünmeyecektir. Dolayısıyla ilerleyen günlerde sayfayı tekrar ziyaret ederek mesajınızı görebilirsiniz.