Gebelik Haftası Hesaplama Aracı: Kaç Haftalık Hamilesin

Gebelik haftası hesaplama aracı ile kaç haftalık hamile olduğunuzu otomatik olarak hesaplayın. Kaç aylık gebe olduğunuzu öğrendikten sonra bebeğinizin cinsiyetini hesaplayabileceğiniz çin takvimine göre cinsiyet hesaplama aracını kullanın.

gebelik haftası hesaplama


Gebelik haftası hesaplama, gebelik hesaplama gibi konularda normal şartlar altında gebe kalan bir kadın, oluşturduğumuz bu otomatik araç ile kaç haftalık hamileyim, ne kadar süredir gebeyim ve türevi soru işaretlerini giderebilir.

Gebelik haftası hesaplama geciken son adet döneminin ilk gününe dayanarak yapılır ve bu baz alınarak ne zaman doğum yapılacağı tahmin edilmeye çalışılır. Yapılan istatistikler doktor kontrolü sonrasında dahi yalnızca % 15’lik bir kesimin beklenen doğum tarihinde doğum yaptığını ortaya koyuyor olsa da gebelik takibi için bir fikir sahibi olabilmek büyük önem arz etmektedir.

Hesapla

Bilgi al: Hamilelik

Ne Zaman Doğum Yapacağım?

Ne zaman doğum yapacağınıza ilişkin veriyi yukarıdaki hesaplama aracından edindiğiniz bilgi sonrasında elde edebilirsiniz, ancak bunun her zaman geçerli olmayacağını kesinlikle aklınızdan çıkarmamanız gerekir.

Yazının başında da değindiğimiz gibi hamilelerin sadece % 15’lik küçük bir kısmı beklenen doğum tarihinde doğum yapmaktadır. Bazıları daha erken bazıları ise daha geç doğum yapabilmektedir. Bu, yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiğinin ve yerleşmenin tam olarak hangi gün olduğunun bilinememesi nedeniyle yaşanan bir karışıklıktır ve henüz kolaylıkla uygulanabilir bir çözümü bulunamamıştır.

Buradan edineceğiniz bilgiyle kaç aylık hamileyim, kaç ay doldu, kaç ay kaldı, kaç hafta oldu ve türevi soruları yanıtlayabilirsiniz, doktorunuz da bu veriler ışığında hareket edecektir fakat her zaman için gebeliğin son 4 haftasında doğuma hazırlıklı olmakta fayda var.

Kaç Aylık Hamileyim?

Kaç aylık hamile olduğunuzdan ziyade kaç haftalık hamile olduğunuzu merak etmelisiniz. Çünkü bir ay tam olarak 4 hafta değildir ve bu nedenle her ay yaklaşık olarak 3 günlük bir kayıp gebelik süresince toplamda 1 aylık sapmaya neden olur. Yukarıdaki araç aracılığıyla hesaplama yapın ve kaç aylık gebe olduğunuzu öğrenin.

Adet Tarihimi Unuttum

Eğer adet tarihinizi unuttuysanız bu durumda kaç haftalık gebe olduğunuzu ültrasonografi sonrasında öğrenebileceksiniz. Doktorunuz bebeğinizin görünümüyle boyutlar arasındaki ilişkiyi analiz edecek ve size kaç haftalık gebe olduğunuzu söyleyecektir.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Doğum tarihi alanına kendi doğum tarihinizi girin. Geciken son adet döneminin ilk gününü ise son adet tarihiyle ilgili alana girin. Yüzyıllarca kullanılan Çin takvimine göre cinsiyet hesaplaması yapın.

Hesapla

Gebelik haftası hesaplama işlemi sonrasında hafta hafta gebelik rehberimize de göz atabilirsiniz.

Bilgi al: Hafta Hafta Hamilelik

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Not: Gönder butonuna bastıktan sonra mesajınız incelenmek üzere başarıyla gönderilmiş olacaktır, onaylanana kadar da burada görünmeyecektir. Dolayısıyla ilerleyen günlerde sayfayı tekrar ziyaret ederek mesajınızı görebilirsiniz.